اگر مشغول کار در دولت هستید، اغلب با چالش اختصاص بودجه کم و مدت زمان محدود برای انجام دادن پروژه‌ها روبرو بوده‌اید.

مهم‌تر از این موارد، بسیار مهم است که مطمئن شوید افراد جامعه نسبت به آنچه انجام می‌دهید آگاه باشند و از نتایج پروژه مطلع شوند.

به همین خاطر است که بازاریابی دیجیتال برای شرکت های دولتی راه‌حلی بی‌نقص است و این امکان را به ادارات دولتی می‌دهد تا فعالیت‌های بازاریابی‌شان را به شکلی مقرون‌به‌صرفه و به‌موقع انجام دهند.

بازاریابی دیجیتال چگونه به شرکت‌های دولتی کمک می‌کند تا کارایی و بهره‌وری خود را افزایش دهند؟

بازاریابی دیجیتال می‌تواند به سازمان‌ها، شرکت‌ها و ادارات دولتی کمک کند تا به انتظارات رو به افزایش عموم مردم نسبت به دنیای دیجیتال پاسخ دهند. بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال‌مارکتینگ باعث صرفه‌جویی در هزینه و بیرون نرفتن از چارچوب معین بودجه و ارائه نتایجی قابل اندازه‌گیری می‌شود.

علاوه بر این، بازاریابی دیجیتال به خوبی با فعالیت بازاریابی سنتی شما همکاری می‌کند تا ترکیبی بسیار تأثیرگذارتر ایجاد کند.

در ادامه مزیت‌هایی را توضیح می‌دهیم که برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و ادارات دولتی بسیار مهم است:

جلب نظر افراد بیشتر با هزینه کمتر

با به‌کارگیری تکنیک‌های آزمایش‌شده و امتحان‌شده، فعالیت‌ها و کمپین‌های بازاریابی دیجیتال برای شرکت های دولتی می‌تواند کارایی و صرفه‌جویی بسیار زیادی برای دولت به همراه داشته باشد.

در مقایسه با بازاریابی سنتی، همچون چاپ و تلویزیون که هزینه‌های تولید و پخش آن بالا است، بازاریابی دیجیتال راه‌حلی بسیار به‌صرفه‌تر برای دولت است تا به شبکه گسترده‌تری از افراد دست یابد.

فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال و کمپین‌های تبلیغاتی دیجیتال می‌تواند متناسب با بودجه تعیین شده، تنظیم شود. تبلیغات رسانه‌های اجتماعی و دیجیتال، روشی قدرتمند برای رسیدن به مخاطب بیشتر با بودجه کمتر است و این باعث می‌شود ادارات دولتی سود بیشتری ببرند.

مزیت افزوده تبلیغات رسانه‌های اجتماعی و دیجیتال این است که بر اساس موقعیت جغرافیایی افراد را مورد هدف قرار دهد که این خود معیاری ایده‌آل برای ادارات  و شرکت‌های دولتی است که به دنبال مخاطب محلی و مرتبط هستند.

جایی می‌روید که افراد زمانشان را در آن صرف می‌کنند

از وب‌سایت‌ها گرفته تا شبکه‌های اجتماعی همگی در حال رشد هستند و هرچه می‌گذر افراد زمان بیشتری را در آنها سپری می‌کنند. چنین چیزی این امکان را به ادارات دولتی می‌دهد تا در رسانه‌های دیجیتال فعال باشند و فعالیت‌های خود را از نظرسنجی آنلاین و مقالات آموزشی گرفته تا تبلیغات دیجیتال پیش ببرند.

این موضوع نه‌تنها باعث می‌شود دولت یا شرکت‌های دولتی به اعضای جامعه اطلاع‌رسانی کنند بلکه این امکان را به عموم مردم می‌دهد تا از طریق رسانه‌های دیجیتالی با دولت و زیرمجموعه‌های آن در ارتباط و تعامل باشند.

بازاریابی دیجیتال برای شرکت های دولتی باید مستمر باشد و کمپین‌ها مدام جلوی چشم افراد باشند و نظر مخاطب را جلب کنند.

بازاریابی دیجیتال موجب حمایت از خدمات دولت می‌شود

از آنجایی که پلتفرم‌های دیجیتال به طور فزاینده‌ای در حال تبدیل شدن به عادت عموم افراد هستند و به آن‌ها این امکان را می‌دهند تا از خدمات دولت استفاده کنند بازاریابی دیجیتال می‌تواند جهت آموزش افراد برای استفاده درست از خدمات آنلاین دولت مورد استفاده قرار گیرد.

ادارات دولتی می‌توانند از ارتباطات دیجیتال و فعالیت‌های بازاریابی برای هدایت افراد به سمت خدمات درست در زمان درست استفاده کنند تا در هزینه‌های دولت به شکل چشمگیری صرفه‌جویی کنند و به اعضای جامعه نتیجه و خدمات بهتری ارائه کنند.

شرکت‌ها و ادارات دولتی می‌توانند بازاریابی دیجیتال را جهت حمایت از خدمات عمومی به ‌کارگیرند و باعث شوند این خدمات کارایی بیشتر و مؤثرتری پیدا کنند. این تلاش‌ها نه‌تنها به ادارات دولتی در جهت بهبود اعتماد و ارتباط میان جامعه و خدماتی که برایش مالیات می‌پردازند، کمک می‌کند بلکه به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا به افزایش آگاهی و افزایش مشارکت و بازخورد جامعه کمک کنند.

برای مثال خدمات امروزه خدمات دولتی از جمله دریافت یارانه یا کمک‌ها معیشتی از طریق سایت‌ها و اپلیکیشن‌های دولتی انجام می‌شوند. علاوه بر اینکه انجام این خدمات از طریق دنیای دیجیتال انجام می‌شود سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌توانند مردم را به منظور استفاده درست از خدمات دولتی آموزش دهند.

مثال دیگر، ارائه خدمات توسط شهرداری تهران از طریق سایت و اپلیکیشن «تهران من» است.

تهران من یک نمونه خوب از بازاریابی دیجیتال برای شرکت های دولتی است. مردم از این طریق عوارض شهری و طرح ترافیک را چرداخت می‌کنند و مجوز عبور و مرور در محدوده طرح آلودگی هوا را دریافت می‌کنند. این سیستم توانسته است بسیاری از هزینه‌های شهرداری تهران کاهش دهد؛ در عین حال که کار مردم را هم ساده‌تر کرده است.

آیا نیاز دارید یک کمپین بازاریابی دیجیتال راه‌اندازی کنید؟

اگر برای شرکت، سازمان یا اداره دولتی کار می‌کنید و به دنبال خدمات بازاریابی دیجیتال هستید، آران می‌تواند کمک کند. ما تجربیات دیجیتال خود را با به‌کارگیری استراتژی در اختیار شوراها، شرکت‌ها، سازمان‌ها و ادارات دولتی قرار می‌دهیم و راه‌حل‌های مقرون به‌صرفه و نتیجه‌محوری را ارائه می‌کنیم.

خدمات بازاریابی دیجیتال برای شرکت های دولتی شامل وب‌سایت‌ها، تولید محتوای استراتژیک، مدیریت رسانه‌های اجتماعی، خبرنامه‌های ایمیلی و سایر خدمات دیجیتال سفارشی است.

برای اینکه بفهمید چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم تا در کمپین‌ها دیجیتال بعدی به موفقیت برسید، از طریق صفحه خدمات دیجیتال مارکتینگ آران با ما تماس بگیرید.